Menu

V práci se „bičovat“ nenechám - Den s náměstkem primátora města Brna Matějem Hollanem

Matěj Hollan - něco jako bojovník proti korupci a hazardu ve městě v srdci Moravy, v Brně. V roce 2014 založil se svými spolupracovníky politickou stranu Žít Brno a s ní se dostal ve volbách do městského zastupitelstva. V současnosti má jako náměstek primátora města Brna na starosti dopravu, kulturu a sociální oblast.

Se zajímavou osobností současné brněnské radnice jsem strávil celý den, ze kterého vám přináším exkluzivní fotoreportáž.

 

PONDĚLÍ 31. ŘÍJNA 2016

 

Po předchozí telefonické domluvě s referentem pana náměstka Hollana vstupuji o půl osmé ráno do budovy magistrátu. Do části budovy, kde jsem v životě nikdy nebyl a možná i proto jsem tu pravou kancelář chvíli hledal. Povedlo se a ve tři čtvrtě na osm ráno vstupuji do kanceláře náměstka primátora města Brna pro dopravu, kulturu a sociální oblast.

Pan náměstek přichází vzápětí a hned se zdravíme. Sice jsme už o sobě slyšeli, ale vidíme se poprvé. I to mohlo dopomoci k tomu, že hned začala panovat uvolněná nálada.

Po seznámení s denním harmonogramem se pan náměstek vydává na mimořádnou radu města Brna. Kam jsem bohužel neměl přístup nicméně naštěstí velice rychle utekla. Po skončení rady jsem se vydal na nedaleký hrad Špilberk, kde proběhlo předání pamětního listu panu Jiřímu Bradymu. Což byla ještě ta zajímavější část programu.

Když jsme se totiž vrátili na magistrát, tak hned začalo dlouhé kolečko jednání s partnery města. Ať už to byla schůzka kolem dopravních záležitostí nebo jiné.

Po skončení těchto schůzek ve tři hodiny odpoledne následovala tradiční pondělní porada s nejvyšším představitelem města Brna, panem primátorem Petrem Vokřálem, která trvala přibližně hodinu. Na této schůzce jsem však z pochopitelných důvodů zůstat nemohl, ale i tak se mi přes „zavřené dveře“ podařilo vyfotit pár fotografií.

Celý zbytek dne pokračoval v podobném stylu. Až na jednu věc, kterou jsem nečekal, a to, že pracovní den pana náměstka končil něco málo po jedenácté hodině v noci. Což je opravdu dlouho (08:00 – 23:00)...

 

HARMONOGRAM

PONDĚLÍ 31. ŘÍJNA 2016

7:50 – Příchod do práce

8:00 – Mimořádná rada města Brna

9:00 – Udělení pamětního listu panu Bradymu

10:30 - 14:30 – Schůzky (Jednání s řediteli Dopravního podniku města Brna, Kordisu a Brněnských komunikací)

15:00 – Porada primátora města Brna

16:00 – Zasedání představenstva BKOM

18:00 – Pravidelná schůzka k dopravě

19:00 – Schůzka

20:15 – Schůzka k dopravnímu železničnímu uzlu – ŽUB

23:00 – Konec pracovního dne

 

 

 

KRÁTKÝ ROZHOVOR S MATĚJEM HOLLANEM

 

Dle Vašeho harmonogramu je vidět, že se nenudíte. Máte vůbec čas na sebe, Vaši rodinu a záliby?

Mám. Syn, pivo, les.

 

S kým se Vám na magistrátu nejlépe spolupracuje?

Nejlépe se mi spolupracuje s Mirkem Foltýnem, sociálním demokratem a šéfem úseku, který mám na starosti.

 

Patříte mezi jednu z nejkontroverznějších osobností brněnské politiky. Spousta lidí Vás podporuje a spousta na Vás nadává a nemají Vás vůbec v oblibě. Čím myslíte, že to je?

Neobliba pramení jednak z nesouhlasu s naší politikou (sociální bydlení), s naší hodnotovou orientací (vstřícnost k uprchlíkům), a s kauzami spojenými s mou osobou, které jsou dílem vyvolané mnou nebo dílem opozicí, pracující např. pod jménem Brno autem.

 

Když jste byl naposledy na Ukrajině, tak jste se nechal od ženy bičovat. Líbilo se Vám to?

Chtěl jsem si to vyzkoušet. Líbilo.

 

Co říkáte na výsledky letošních krajských voleb? Čím to je, že čím dál tím více lidí k volbám nechodí, a ti, co chodí, volí ANO Andreje Babiše?

Volby dopadly dobře skoro všude, hejtmani z ČSSD, kteří prohráli, prohráli po právu. Neúčast je kvůli tomu, že kraje jsou nesmyslným útvarem, a nikdo neví, proč by vlastně měl chodit volit. ANO nevyhrálo nikde drtivě, volby pro ně nejsou nic moc.

 

Jaké jsou Vaše cíle coby náměstka primátora města Brna do dalších dvou let?

V kultuře bych rád dotáhnul Janáčkovo kulturní centrum. Finančně stabilizovat kulturu, nastavit dlouhodobě udržitelnou kulturní politiku.

V sociální oblasti dotáhnout projekty sociálního bydlení a ukázat, že náš přístup funguje.

V dopravě rozetnout budoucnost brněnského železničního uzlu, dobře připravit rekonstrukci hlavních tříd a ještě více zkvalitnit služby a nabídku MHD.

 

Děkuji za rozhovor a spolupráci na této fotoreportáži.

Publikováno: 16.11.2016
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím