Menu

Jak to chodí po ránu v rádiu? Soňa s Radkem rozjeli pořádnou show…

 

Už delší dobu jsem Vám nepřinesl žádnou zajímavou fotoreportáž ZE ZÁKULISÍ. A to jsem se nyní rozhodl změnit. Na vánočním večírku Rádia Kiss Hády, který se uskutečnil minulý týden ve čtvrtek, slovo dalo slovo a mohl jsem se začít chystat.

    Tentokrát jsem se vydal zmapovat to, jak to chodí v rádiu. Konkrétně jsem se vydal na ranní show Rádia Kiss Hády v podání Soni a Radka. Tuto sehranou dvojku můžete poslouchat každý den ráno od šesti do desíti a rozhodně to stojí za to.

     Po vstupu do studia na mě hned dýchla uvolněná atmosféra, která mi zvedla náladu a přinesla mi úsměv na tvář. O zajímavé situace nebylo nouze, například když jsem mohl pozorovat Soňu při jejím tradičním rozcvičování jazyka před vysíláním. Občas jsem se taky trochu začervenal, což se mi u focení moc nestává. Například poté, když Radek vypustil do éteru informaci, že je právě dnes fotím, a kdo chce, tak to může sledovat online na webkameře. Rád bych ten záznam jednou viděl…

 

 

Nakonec jsem Vám přinesl krátký rozhovor se Soňou Porupkovou – moderátorkou ranní show Rádia Kiss Hády

 

Když jsem dnes ráno poprvé vstoupil do studia, tak na mě dýchla pohodová a uvolněná nálada. Panuje taková nálada při každé ranní show?

Ve vysílání ano, od toho je to show a myslím, že oba to bereme jako určitou roli. Užíváme si to, bavíme sami sebe, chceme se zasmát a předat posluchačům pozitivní energii.

Co se děje při vypnutých mikrofonech? Mrkněte někdy na webku do studia.

 

Jaké je to moderovat a při tom se nechat fotit, nebyla jsi nervózní?

Nervózní jsem, když mi stojí šéf za zády. Na návštěvy ve studiu jsme zvyklí, a navíc o mně se ví, že se ráda fotím za každé situace.

 

V kolik každý den vstáváš, když už v 6hodin ráno moderuješ?

Já bydlím na okraji Brna v horách (v Líšni), takže už ve čtyři ráno mi musí svítit oči jak baterky, potom nějaká ta snídaně, 45 minut cesty a po půl šesté odemykám studio.

 

 

Jak dlouho trvá tvá příprava na moderování, jak dlouho se rozmlouváš s korkem v puse?

Teď už to asi víc flákám, dávám tomu tak deset minut. Ještě rok zpátky jsem ale vstávala ve 3:30, abych v rádiu byla v 5:00 a půl hodiny jsem opakovala vlky plky a drbu vrbu. Už jsem se ale prý zklidnila a taky stárnu, takže potřebuju víc spánku.

 

Používá Radek něco podobného?

Jestli jo, tak to dělá na tajnačku! Občas divně po ránu hýbá pusou, ale to spíš přikládám ranní křeči.

 

Vaše show končí v deset hodin dopoledne, co děláš zbytek dne?

V té chvíli teprve začíná pracovní den. No dobře, kecám. Ob týden pracuju v telce, kde připravuju a moderuju pořad @online. Jindy moderuju různé akce, píšu blog, namluvím reklamu atd, ale jsou i dny, kdy vyrazím třeba na půl dne s hafanem na túru nebo čtu. (Je to divný, ale fakt ráda čtu).

 

Jak se Vám spolu s Radkem spolupracuje?

Jsem pořád jen žena, Radek je pořád jen muž a 4 hodiny jsme zavření v místnosti dva krát dva metry.

 

Jaká byla nejbláznivější věc, která se Vám při ranní show stala?

Na svatého Martina jsem přímo v živém vysílání vyžahla půl flašky vína (ani nebylo svatomartinské). Spontánní nápad, který se taky dočkal okamžitých následků. A taky nějaké to ochutnávání hmyzu, nebo thajská masáž při moderování. Máme vlastně adrenalinovou práci. (smích).

 

Děkuji za rozhovor.

 

Publikováno: 19.12.2016
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím