Menu

Už bylo na čase. Kometa po šesti porážkách slaví vítězství, porazila Hradec Králové

Hokejisté Komety Brno konečně po dlouhé době zažili pocit z vítězství. Ve včerejším předposledním přípravném utkání na novou extraligovou sezónu porazili Hradec Králové 4:1. Oplatili mu tak porážku z prvního vzájemného utkání, kdy prohráli 23. srpna na jeho ledě 3:1. Toto vítězství znamená pro Kometu obrovskou vzpruhu, přerušili totiž šestizápasovou sérii bez výhry a navíc po dlouhé době Kometa vstřelila více jak dvě branky.

V utkání ve kterém byly první dvě třetiny vyrovnané se chleba lámal v té třetí, kdy Kometa dokázala vstřelit tři góly a ukončila tak dlouhou sérii bez výhry. Po skončení základní hrací doby následovalo prodloužení tři na tři. V tom si také vedla lépe Kometa, když dokázala vstřelit gól z trestného střílení z hole Vojtěcha Němece a následně se ze samostatného úniku prosadil Peter Trška. Kometa tak oplatila Hradci týden starou porážku a vyhrála.

Fotoblog FOTOCO.cz na tomto utkání nechyběl a přinesl Vám prostřednictvím objektivu brněnského fotografa Petra Coufala fotoreportáž.

Kometa Brno – Mountfield HK 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Kvapil (Štencel, Haščák), 45. Vincour (Hruška), 54. Zohorna (Hruška, Němec), 59. Kováčik (Dočekal) – 7. Jarůšek (Šimánek, Knotek). Diváci: 4841.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik, Malec, Král, Mikyska – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška (A), Vincour – Dočekal, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, Haščák – Dymáček.

Mountfield HK: Pavelka (Kacetl) – Dietz, Štajnoch, Vydarený (C), Plášil, Barák, Čáp, Havránek, Dvořák – Šimánek (A), Knotek, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Červený (A) – Pavlík, Nedvídek, Bulík – Kopta, Miškář, Beránek.

Ohlasy trenérů

KOM  Kamil Pokorný: I kvůli sebevědomí jsme výhru už potřebovali. Po gólu na 2:1 se to uvolnilo a přidali jsme další dvě trefy. Hráli jsme dobře celý zápas. V první třetině jsme ale narazili na naše úskalí, kterým je proměňování šancí. Hráče bych chtěl vyzdvihnout, byli koncentrovaní a bylo na nich vidět, že to chtějí zvládnout. Měli jsme sice mnoho vyloučení, ale ty fauly vyplynuly ze hry, nebylo to z frustrace hráčů. Kluci před začátkem sezóny pracují velmi dobře.

HRK  Václav Sýkora: Dvě třetiny jsme s domácím týmem drželi krok. Myslím, že na začátek jsme se připravili lépe, než v domácím zápase, kdy jsme měli velké štěstí, že nám Brno nevstřelilo víc gólů než jeden. Tentokrát jsme se dostali do vedení my, ale nedokázali jsme utkání ve stejném duchu odehrát i ve třetí třetině. Podle mě jsme zápas mohli překlopit na svoji stranu v době, kdy jsme v závěru druhé třetiny dostali přesilovku pět na tři. S tou jsme ale naložili hodně špatně a vzápětí na začátku poslední dvacetiminutovky inkasovali gól při hře pět na pět a poté i v oslabení. Tyhle dvě branky už utkání rozhodly.

Pokud se Vám článek líbil, tak neváhejte a sdílejte jej mezi své přátele. Děkujeme.

Chcete vyfotit taky Vaši akci nebo něco jiného?

Pokud ano tak není nic jednoduššího než nás kontaktovat na emailu info@fotoco.cz nebo telefoním čísle 731 755 038.

Publikováno: 31.8.2016
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.