Menu

Rozhovor s Jakubem Koreisem nejen o působení v Kometě

Jakub Koreis. Toto jméno zná mezi brněnskými fanoušky hokeje každý. Hokejový útočník, který strávil v brněnském dresu pět úspěšných let v Kometě končí. Vydává se tam, kde s jeho milovanou hrou začínal a odkud před třinácti lety odešel hrát hokej jinam. Jeho dalším týmem minimálně na dva roky bude Plzeň, které je odchovancem. 

Posílí tak tým, který se v uplynulém ročníku extraligy umístil na bronzové pozici. "Je to silový centr, kterého jsme potřebovali po odchodu Maria Bližňáka. Je to výborný hráč na buly a do prostoru před brankou a takový pracovitý hráč. To by měla být jeho hlavní úloha v mužstvu," uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Koreis po odchodu z mateřské Plzně působil v zámoří v juniorské OHL v Guelphu a pak na farmách Phoenixu v Utahu a San Antoniu. Poté hrál za Spartu, Klagenfurt a Kometu. V uplynulé sezoně si připsal v 41 zápasech včetně play off osm bodů za dvě branky a šest přihrávek.

 

Jakuba Koreise jsem se pro Vás zeptal na pár otázek v polovině května 2016 v jedné brněnské kavárně poblíž hradu Špilberk.

 

Jaký gól v kariéře byl pro tebe nejdůležitější?
Nikdy nezapomenu na svoje první dva góly v extralize, který jsem dal v sedmnácti za Plzeň v Třinci. A z poslední doby určitě vyčnívá gól v sedmém zápase čtvrtfinále proti Zlínu z předloňský sezóny.

Jaký pocit byl, když jsi vstřelil první gól za A mužstvo, kdy a kde to bylo?  
Chvilku jsem si neuvědomil co se děje a trochu bezhlavě se radoval. Pak přišel pocit obrovský euforie a uvolnění. A ještě se to umocnilo, když jsem ve stejným zápase za chvíli přidal ještě druhej.

V jakém klubu se ti ve tvé kariéře hrálo nejlépe? 
Vzpomínám rád na všechny svoje angažmá. V Brně jsem byl nejdelší dobu a byl u přerodu mužstva, kdy se z nováčka extraligy stal jeden z favoritů.

Na kterého spoluhráče budeš z působení v Kometě nejvíce vzpomínat a proč? 
Z herního hlediska určitě na Vildu Buriana a Tomáše Vondráčka, protože jsme spolu odehráli hodně zápasů a dařilo se nám. Lidsky potom s Martinem Falterem, který mi i šel za svědka na svatbě.

Odcházíš do Plzně, čeho bys chtěl ve svém novém působišti dosáhnout? 
V Plzni je kvalitní mladé mužstvo, které letos mělo skvělou sezónu. Vzhledem k tomu budou v Plzni určitě zase jen ty nejvyšší cíle.

Znáš v Plzni nějaké spoluhráče, na co se tam nejvíce těšíš? 
Vyrůstal jsem s Lukášem Pulpánem, v mládeži hodně hrál s Jardou Kracíkem, z Brna se znám s Tomášem Svobodou a ze Sparty s Ondrou Kratěnou. Z další řadou hráčů se znám od vidění. Těším se na to, že budu součástí výborného mladého týmu, který má potenciál se ještě zlepšovat. A samozřejmě na to, že si zahraju znovu doma, na stadionu, kde jsem s hokejem začínal.

Jakou bys měl mít v plzeňském útoku pozici?
Úkoly budou stejné jako v Kometě. Hrát s vysokým nasazením, tvrdě, dobře bránit a být silný na vhazovaní.

V Brně i strávil něco přes 5 roky. Na jaký okamžik v dresu Komety vzpomínáš nejvíce?
Rád si vzpomenu na všechny medailové sezony. A určitě vyčnívají vítězné sedmé zápasy na Spartě a doma se Zlínem.

Sleduješ výkony tvého bývalého spoluhráče Michala Kempného, který má namířeno do NHL? 
Určitě sleduju, už tady v Brně bylo vidět, že je to hráč výjimečných kvalit. Věřím, že se v NHL prosadí ještě výrazněji než v KHL.

Pod jakým trenérem se ti v Kometě hrálo nejlépe?
Hrál jsem rád pod Láďou Kýhosem, který mi dal absolutní důvěru.

Z Komety odešel také tvůj parťák z útoku Vilém Burian (do Olomouce). Je to konečný rozpad formace BURIAN – KOREIS – VONDRÁČEK? Nebo si myslíš, že se spolu ještě někdy v jednom týmu potkáte? 
Budeme určitě na naše společné působení rádi vzpomínat. Jestli se ještě někdy potkáme, to nedokážu odhadnout. Spíš bych ale řekl, že je to nepravděpodobné.

Málo se o tobě ví, že se věnuješ i podnikání. Čemu přesně se věnuješ, a kdy ses rozhodl, že začneš podnikat? 
Uvědomuju si, že hokej nebudu hrát navždycky a chci se zajistit na dobu po kariéře. Věnuju se už asi 10 let investování do nemovitostí. Celé podnikání jsem sjednotil pod hlavičku firmy Koreis&Brown, která se primárně zaměřuje na realizaci developerských projektů a poradenství, okrajově poskytuje i realitní služby.

Co bys poradil někomu, kdo se chystá věnovat finančnímu investování? Na co si má dát pozor? 
Ať se to týká investování do nemovitostí nebo třeba do akcií, důležité je obklopit se lidmi, kterým můžete věřit. A zase nevěřit bezhlavě a zjistit si o daném tématu sám podstatné informace.

Kde je možné se dozvědět více informací o tvém investování?
Píšu už přes rok blog Deník realitního investora, kde se dělím s čtenáři o své zkušenosti. Čtenářská základna se stále rozrůstá, řada lidí se mě ptá, kdy začnu dělat semináře o tématu. Přemýšlím, že po létě s něčím podobným začnu.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v novém působišti.

Publikováno: 5.6.2016
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím