Menu

OBRAZEM: Hodonín a Brno v úterý vidělo Stanley Cup. Michal Kempný ho přivezl tam kde odstartovala jeho velká kariéra.

V úterý přivezl letošní vítěz NHL v dresu Washingtonu hokejový obránce Michal Kempný ukázat slavnou trofej na místa, kde odstartovala jeho vrcholná kariéra. Nejdřive dle tradice zavítal do svého rodného města Hodonína, ve kterém se svým fanouškům podepisoval do třetí hodiny odpolední a následně přejel do Brna na Kometu. 

Slavný Stanley Cup zavítal do Brna po druhé v posledních deseti letech. Před devíti lety jej na brněnské výstaviště přivezl Petr Sýkora a byla to opět velkolepá show. 

Kariéra Michala Kempného odstartovala v osmi letech v Břeclavi. V deváté třídě se přesunul do Hodonína odkud odešel do dorostu do Skalice. Poté se přesunul do brněnské Komety odkud hostoval v Hodoníně, Třebíči, Havlíčkově Brodě nebo i v dresu pražské Slávie. V dresu Komety stihl vyhrát dvě stříbrné medaile (2011/12 a 2013/14) a jednu bronzovou (2014/15). Po angažmá v Kometě zvolil cestu do NHL přes ruskou KHL, kde nastupoval v dresu Omsku. Za jednu sezónu se stihl vypracovat v jednoho z nejlepších obránců soutěže a přestoupil do Chicaga. To jej po roce a půl vyměnilo do Washingtonu Capitals. Do týmu se kterým letos dokázal vyhrát nejcenější trofej na světě, a ve kterém nově podepsal smlouvu na další čtyři roky. 

 

Brněnský fotograf Petr Coufal - FOTOCOUFAL.cz na slavnostním představení Stanley Cupu nemohl chybět a přinesl vám exkluzivní fotoreportáž. 

Publikováno: 13.7.2018
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím