Menu

Televizní sporťačky - Barbora Černošková a Monika Čuhelová - Rivalita? Holky z Brna drží při sobě!

 

Jedna je vysoká blondýna a ta druhá drobná bruneta. Jinak toho ale mají hodně společného. Obě milují sport a obě mají to štěstí, že je živí. Své výkony však nepodávají upocené, nýbrž s dokonalým make-upem. Neposlouchají pokyny trenérů, ale režisérů. A namísto fanoušků je přísným okem sledují diváci. Barbora Černošková a Monika Čuhelová jsou tvářemi ČT Sport a kvůli vysněné práci se přestěhovaly z rodného Brna do Prahy.

 

Znaly jste se už z Brna nebo jste se poznaly až v Praze?

Monika: Já Báru od vidění znala. Vždyť ona moderovala Branky, body, vteřiny už v době, kdy já jsem v médiích začínala. Prorazila strašně mladá.


Bára: Já Monču zaznamenala poprvé v rádiu, ale osobně jsme se potkaly až v Redakci sportu. Byla jsem ráda, že přišla další fajn holka. Až později jsem zjistila, že je z Brna.  

 

Jak to vypadá, když přijedete domů?

Bára: Totálně vypínám. U rodičů mám vždycky servis, takže odpočívám a cpu se. 


Monika: V Brně to miluju, ale jakmile tam přijedu, tak mám pocit, že musím všechny vidět a všechno stihnout, takže do Prahy odjíždím totálně vyčerpaná.

 

Utahují si z vás v pražské redakci kvůli brněnskému původu?

Monika: Já bych řekla, že si často začínáme samy. (smích)


Bára: Občas hodíme nějakou hlášku v hantecu a tím všechny vytáčíme. (smích)


Monika: Mě ta pražsko - brněnská rivalita hrozně baví. A ve sportu dvojnásob. Třeba před pár lety, když Kometa v play off vyřadila Spartu na jejím ledě. Druhý den jsem po redakci od rána vylepovala komeťácký vlaječky. (smích)


Bára: Já zpívala komeťáckou hymnu. (smích) Nejvíc se ale stejně vztekal kolega, který fandí Dukle Jihlava. Každoročně má strach, že Brno dohoní Duklu v počtu titulů. Bylo by super, kdyby se vztekal i letos. 

 

 

Obě do Redakce sportu přivedla televizní legenda Ota Černý

 

 

Moniko, ty jsi v televizi přes fotbal, Bára zase moderuje hlavní sportovní relaci Branky, body, vteřiny a během olympiády komentovala závody akvabel. Jak by to vypadalo, kdybyste si vyměnily role?

Monika: Myslím, že by mi to šlo. Z akvabel už znám Lolitu Ananasovou! Jen ty Branky, body bych nedala. Tam se při moderování stojí, takže to může dělat jen někdo s nohama jako má Bára.


Bára: Ty jsi praštěná, máš super nohy! Já bych byla tragická. Fotbal miluju, ale mám dost povrchní znalosti. Vždycky zírám, co Monika všechno ví. Na Dohráno se dívám v obýváku. Ty hezký nohy mám na stole a piju víno. Tak mi to vyhovuje. (smích) 

 

V poslední době jste na sebe upozornily charitativním kalendářem sportovních redaktorek ČT Sport a slavných sportovců. Kde ten nápad vznikl?

Bára: Řeknem pravdu? Že jsme byly na holčičím mejdanu a napadlo nás vyfotit se s hezkýma klukama? Ne fakt, buďme veřejnoprávní, vymysli něco, co můžeme říct národu. (smích) 


Monika: Dobře, nebylo to na mejdanu, ale na vánočním večírku. To zní líp. (smích)

 

Vy dvě jste se fotily s Tomášem Rosickým a Filipem Jíchou. Jaké to bylo?

Bára: Bylo to super. Filip je hvězda, nejlepší házenkář světa roku 2010. Focení trvalo asi pět minut a pak jsme si ještě hodinu a půl povídali o tom, jaký je život člověka, který vyhrál dvakrát Ligu mistrů a sedmkrát Bundesligu. V Barceloně teď bydlí blízko Messiho, vědělas to?


Monika: No to jsem nevěděla. A pak, že máš povrchní fotbalové znalosti! 
Tomáš byl fantastickej. Působí nesměle, ale na focení se s každým bavil, vtipkoval, bylo to moc fajn. Věříme, že co nejvíc sportovců z kalendáře dorazí i na křest, který máme 22. listopadu.

 

V kalendáři nechybí ani Jaromír Jágr, Tomáš Berdych nebo olympijský vítěz z Ria Lukáš Krpálek. Koho bylo nejtěžší k focení přemluvit?

Monika: Celý kalendář si vzaly na startost Bára s naší kolegyní redaktorkou Ivankou Chvátalovou, a možná toho i párkrát litovaly. Ono se to nezdá, ale bylo s tím spoustu práce. A daleko větší problém, než sehnat sportovce, mnohdy bylo ukočírovat 12 redaktorek. Protože každá pochopitelně přesně ví, jak má co vypadat. (smích)


Bára: Ani mi nemluv. (smích) Ale fakt. Nejtěžší byl asi právě Mončin Tomáš Rosický. Potřebovaly jsme s ním fotit přesně v období největšího mediálního zájmu, kdy přestupoval do Sparty. On navíc tyhle akce vůbec nedělá a kolegové nám říkali, že ho ani nemáme zkoušet. Ale když zjistil, co je to za projekt, kývnul. A taky jsme mu řekly: "Tome, budete fotit s největší kočkou v redakci!" A tak to nebyl problém (smích) 


Monika: Jenom byl pak zklamanej, když tam viděl mě a ne Báru. (smích)Kde je možné si kalendář zakoupit a kam půjde výtěžek?

Bára: Objednat se dá na telefonním čísle 387 222 555 nebo v e-shopu České televize a výtěžek poputuje na konto České olympijské nadace. Ta umožňuje sportovat dětem, které na to nemají dostatek prostředků. Nejde o to, jestli má dítě talent, jde hlavně o chuť něco dělat.


Monika: Já myslím, že každé dítě má na nějaký sport talent. Jen to chce ho objevit.


 

Říkáte, že je vás 12 sportovních redaktorek. Je mezi vámi rivalita? Třeba jako mezi modelkami, které si nařezávají podpatky..


Bára: Spíš taková ta zdravá, co motivuje. Někdy se samozřejmě pohádáme, ale že bychom si šly po krku, to fakt ne. 


Monika: Já dokonce musím říct, že to byla právě Bára, kdo mi v začátcích v televizi pomohl. Nemám ráda cizí lidi a vždycky mi trvá, než si v novém prostředí zvyknu. A jednou jsem takhle nesvá seděla v redakci a ona si mě k sobě zavolala. Říkala jsem si: “Co proboha chce?” Vždyť do té doby jsme se 
spolu vůbec nebavily. A Bára mi povídá, že je hrozně ráda, že je v redakci konečně holka na fotbal a že prý mám vydržet, i když to nebudu mít vždycky snadný. Byla jsem v šoku. Pamatuješ?


Bára: Pamatuju. Přišlo mi důležitý Ti to říct. Věděla jsem, jak je těžký si získat respekt. Holka a ve sportu! Že Ti to navzdory talentu a schopnostem bude trvat dlouho. Jsem moc ráda, žes to zvládla, hvězdo.


Monika: Děkuju, hvězdo!

 

 

Pokud se Vám článek líbil, tak neváhejte a sdílejte jej mezi své přátele. Děkujeme.

 

Chcete vyfotit taky Vaši akci nebo něco jiného?

 

Pokud ano tak není nic jednoduššího než nás kontaktovat na emailu info@fotoco.cz nebo telefoním čísle 731 755 038.

Publikováno: 2.11.2016
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím