Menu

BILLA & SPORTOVCI POMÁHAJÍ – charitativní kalendář 2018 – rozhovor s fotografem kalendáře Petrem Coufalem

 

Jak už název napoví, jde o nový kalendář pro rok 2018, který vznikl pro podporu postižených dětí ze Základní a Střední školy CREDO v Olomouci. Pro čtenáře fotoblogu FOTOCO.cz jsme přinesli rozhovor s jeho autorem, fotografem Petrem Coufalem.

 

Kdy kalendář vznikal?

Nápad na realizaci tohoto projektu se začal rodit v hlavě mého kamaráda Josefa Kubáska již někdy po skončení charitativní akce v Grygově u Olomouce, která proběhla tuším minulý rok v srpnu. S nabídkou spolupráce na kalendáři mě následně oslovil a já neváhal. Fotografování charitativních projektů mě baví. Hlavně mě těší, když následně vidím ty hvězdičky štěstí a radosti v očích toho, komu má daný projekt pomoci.

 

Co má za cíl?

Cílem kalendáře, kromě finančního daru z výtěžku z prodeje kalendáře, je i to, aby každá rodina daného dítěte dostala fotografii na památku, a tím i hezký předvánoční dárek.

 

Kdo všechno se na něm podílel?

Já, Josef Kubásek a ředitelka CREDA, Mgr. Blanka Vacková. Já jsem se staral o celkovou vizuální stránku kalendáře, Josef Kubásek řešil organizační věci a Blanka měla na starosti koordinaci s dětmi. Na každé straně kalendáře je dvanáct sportovních osobností, například fotbalový rozhodčí Miroslav Zelinka, hokejista Branislav Konrád a další.

 

Fotografoval jsi už někdy něco podobného?

Charitativní kalendáře, a vlastně kalendáře vůbec, jsem nikdy nefotil, i proto jsem rád, že zrovna tento je můj první. Možná i to je důvod, proč jsem trochu nervózní. Jsem zvědavý, jaké budou reakce, až jej uvidí děti a jejich rodiče, až kalendář spatří světlo světa.

 

Bylo focení tohoto kalendáře pro tebe i psychicky náročné?

Focení nebylo jednoduché, ve většině případů až dojemné. Vzhledem k tomu, že se vždy soustředím na odvedenou práci, tak mi vše docházelo až posléze. Nejvíce při úpravě konečných fotografií v počítači. Upřímně se přiznám, že mi pár slz ukáplo.

 

Jak dlouho kalendář Sportovci pomáhají vznikal?

Samotné focení se realizovalo v celém měsíci říjnu. Avšak příprava a následná postprodukce zabrala období od konce září do konce první poloviny listopadu.

 

Jak se těšíš na křest kalendáře, který by měl proběhnout příští čtvrtek 7. prosince 2017 na Základní a Střední škole Credo v Olomouci?

Na křest kalendáře se těším již od začátku focení. Těším se na setkání se všemi aktéry kalendáře – se sportovci i s dětmi.

 

 

(Na fotografii: Martin + Václav Janík - automobilový zavodník)

 

 

Jakou fotografii považuješ za technicky nejnáročnější?

Co se týká focení, tak byla nejnáročnější fotografie automobilového závodníka Václava Janíka, která se fotila z výšky tří metrů. Chtěl jsem ukázat velikost formule z jiné perspektivy, což se myslím povedlo.

 

Která fotografie se ti v kalendáři líbí nejvíc?

Na tuto otázku nelze odpovědět. Všechny fotografie jsou podle mě vydařené a mají svůj příběh. Je tak na prohlížejícím, aby si určil tu fotografii, která se mu líbí nejvíce.

 

Poslední dvě otázky. Kdy půjde kalendář do prodeje a kde si jej budeme moct koupit?

Kalendář půjde do prodeje po křtu. Prodej bude probíhat na ZŠ a SŠ CREDO, o.p.s. na ulici Mozartova 43 v Olomouci.

 

Kam poputuje výtěžek z prodeje kalendáře?

Výtěžek z celé akce poslouží k vytvoření SNOEZELENU č. 2, tmavé místnosti, která bude využívána v rámci výuky pro všechny děti.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho dalších zajímavých projektů.

 

 

 

 

 

Publikováno: 30.11.2017
© 2016, Fotoblog FOTOCO.cz. Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Created by KMSoft.cz

Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Rozumím